22 oktober
Whisky Almanak 9e editie | Thijs Klaverstijn & Claudia Witteveen
OverzichtDe Whisky Almanak krijgt een nieuwe generatie auteurs. Voor de negende editie nemen whiskyjournalist Thijs Klaverstijn en freelancejournalist Claudia Witteveen het stokje over van Hans en Becky Offringa. Zij blijven als uitgevers op de achtergrond bij de Almanak betrokken.
Al meer dan twintig jaar is de Whisky Almanak een vertrouwd Nederlandstalig naslagwerk voor whiskyliefhebbers. Het boek helpt je bij het ontdekken, proeven en vergelijken van whisky’s die in Nederland verkrijgbaar zijn.
Whisky leren begrijpen en proeven
De Whisky Almanak 9e editie is geschikt voor zowel beginnende whiskydrinkers als ervaren liefhebbers. In duidelijke hoofdstukken lees je hoe whisky wordt gemaakt, waar verschillende geuren en smaken vandaan komen, hoe je whisky proeft en welke informatie er op een flesetiket staat.
Whisky kan in het begin best ingewikkeld lijken. Deze Almanak maakt het onderwerp toegankelijk, zonder oppervlakkig te worden. Je leert beter herkennen wat je ruikt en proeft en ontdekt welke stijlen en smaakprofielen het beste bij je passen.
Meer dan 200 whisky’s met proefnotities
Het uitgebreide register bevat meer dan 200 whisky’s die op de Nederlandse markt verkrijgbaar zijn. Iedere whisky wordt voorzien van een proefnotitie en praktische informatie.
Bij de beschreven whisky’s is bovendien ruimte vrijgehouden voor je eigen ervaringen. Zo wordt de Almanak niet alleen een handig naslagwerk, maar ook een persoonlijk proefboek dat je er bij iedere nieuwe dram weer bij kunt pakken.
Nieuwe auteurs, vertrouwde nieuwsgierigheid
Thijs Klaverstijn schrijft als whiskyjournalist voor onder meer Whisky Magazine en Whisky Passion. Daarnaast heeft hij een vaste column in Mitra Magazine en publiceert hij wekelijks artikelen en proefnotities op Words of Whisky.
Claudia Witteveen is freelancejournalist en schrijft onder meer voor Veronica Superguide, De Telegraaf en &C. Samen geven zij de Whisky Almanak een frisse en toegankelijke toon, met behoud van de praktische aanpak waarmee het boek een begrip is geworden.
De Whisky Almanak 9e editie is een prettig naslagwerk voor thuis, een praktische hulp bij het kiezen en proeven van whisky en een mooi cadeau voor iedere whiskyliefhebber.
Verschijnt 22 oktober 2026
De Whisky Almanak 9e editie verschijnt op 22 oktober 2026 en kan nu alvast worden besteld.
Let op: combineer je dit boek met andere artikelen? Dan wordt de volledige bestelling verzonden zodra alle bestelde boeken beschikbaar zijn.
Boekgegevens
- Titel: Whisky Almanak
- Editie: 9e editie
- Auteurs: Thijs Klaverstijn en Claudia Witteveen
- Taal: Nederlands
- Aantal pagina’s: 256
- Verschijningsdatum: 22 oktober 2026
- Uitgever: Conceptual Continuity
- ISBN / barcode: 9789078668633
- Onderwerp: whisky, whisky proeven, proefnotities, whisky voor beginners, whisky naslagwerk en Nederlandse whiskymarkt
| Specificatie | Omschrijving |
|---|---|
| Gewicht | 0,5 Kg |
| Barcode | 9789078668633 |
| Taal | Nederlands |


